ארז - 052-6307388
נוב
12

לא מעט אנשים עומדים בפני עיצוב המטבח לצד תקציב מוגבל – לא עם התקציב אליו הם כיוונו, ולו כי בניית הבית התגלתה כיותר יקרה ממה שהם חשבו (אכן טעות נפוצה שקשה להימנע ממנה). אם כן מה עושים, כיצד ניתן לעצב את המטבח באופן זול אך מבלי שיחוש זול? ובכן יש כמה כלים, אך רגע לפני שנציין מהם נכריז שהדבר אפשרי – אל תמהרו לקחת עוד הלוואה!

עיצוב מטבחים בתקציב מוגבל

בחירת חברת מטבחים

אחד הצעדים הוא לבחור נכונה את חברת המטבחים. פה יש לבדוק את שורת הפרמטרים הבאה:

  • רזומה וניסיון – וזאת כי לא חסר חברות מטבחים זולות אשר פושטות את הרגל, אפילו עוד לפני שהן סיפקו את המטבח.
  • איכות הביצוע – וזאת כי לא שווה לשלם מעט ולקבל מעט. מדוע? סביר להניח שבעוד כמה שנים כאשר מצבכם הכלכלי יתאזן תבקשו לשדרג, כך שחבל לשלם פעמיים, אלא עדיף להשקיע פעם אחת וכמו שצריך, אך כמובן מבלי להשתולל.
  • איכות החומרים עימם עובדת החברה – פה נציין שטוב לדעת שיש לא מעט חומרים זולים שמעניקים תוצאות איכותיות (למשל פורניר), כך שאם בין היתר החברה עובדת עם פורניר אתם בדרך הנכונה.
  • זמינות – זמן ההספקה עשוי להיות קריטי כאשר מדובר במטבח, וזאת כי כאשר בונים בית המטבח הנו הישורת האחרונה לפני המעבר, ועל כן אם הספקת המטבח מתעכבת בכמה חודשים, משמע שתאלצו להמשיך לשלם שכירות, כך שבאופן עקיף מדובר בכסף שהולך לאיבוד.

אל תתפזרו

כאשר מתחילים לתכנן מטבח בקלות ניתן להתפזר, ועל כן יש להתחיל עם המרכיבים הבסיסיים ולבחון אלו אופציות עיצוביות מעניקות את המראה הרצוי, אך מבלי להתעקש להשיג מעל ומעבר. כך למשל יש לבחור את כמות הארונות הרצויים (הן התחתיים והן העליונים), מבחינת מדפים נשלפים יש לבחור באופציות יחסית זולות, מבחינת ידיות אין להתעקש על אינטגרליות, מבחינת צביעה אין להתעקש על שלייפלק, מבחינת שיש היצמדו לסוגים היותר זולים, מבחינת קרמיקה אל תתפשרו על איכות אך גם תבחנו עלויות, מבחינת צירים השקיעו באיכות אך תבחנו היכן ניתן לחסוך וכדומה.

עיצוב מטבחים

*תשקיעו פחות כסף יותר מחשבה

מסקנה?

אין להתבייש לשאוף להשיג עיצוב זול למטבח, אך באותה נשימה גם אין לאפשר למחיר לפגום באיכות התוצאה. שנסכם? עיצוב זול למטבח ניתן להשיג במגוון דרכים, מכאן שכל עוד לא מתפזרים ובאותה נשימה לא מתפשרים, ניתן ליהנות ממטבח איכותי, מעוצב כרצונכם ושילווה אתכם לאורך שנים – מבלי שתבקשו להחליפו.

הוספת תגובה

*