ארז - 052-6307388
יול
24

טרנדים לעיצוב המטבח 2018 – משחקי צבעים

לאורך השנים התרגלנו ליהנות ולהעריך מראה של מטבח נקי, בו שלל גווני לבן נקיים ושקטים שולטים ביד רמה, כאשר מנגד גם צבע העץ הטבעי מככב לא מעט באינספור סגנונות– בין אם הם מטבחים מודרניים, כפריים  אנגליים וכדומה. עם זאת, שנת 2018 משנה את כללי המשחק, זורקת כתמי צבע ומחיה מחדש את השאלה איזה צבע נכון עבור המטבח שלנו, כאשר אם מבקשים רמז, נציין בשתי מילים את שנות ה80…

צבעים רגועים במטבח

*לא עוד צבעים רגועים ומנומסים

בין שנות ה80 ל2018  

שנות ה-80 ידועות לטובה בשל צבעוניות זועקת ומוזיקה בועטת, ואכן במקום להמשיך ולהתגעגע, ניתן לראות אזכורים לאותה תקופה במטבח המודרני הנוכחי של שנת 2018, ולו כי מכתיבי הדעה בתחום האופנה הכריזו שוורוד עדין, צהוב חרדל, כחול בוהק, פפאיה מרעננת, סגול עמוק, ירוק סלרי, אדום יין וירוק כחלחל הם הנגיעות האופנתיות שמאפיינות את השנה הנוכחית. מכאן שמי שאוהב תבלינים ולו בשל הצבעים העזים, ישמח לגלות שעתה ניתן למצוא תפאורה מתאימה – תפאורה חיה, נוכחת ושמגרה את חושי הטעם ואת יצר הבישול.

צבעוניות בצלחת

*צבעוניות בצלחת ומסביב לה

חוקי עזר מעוצבים

הצבעוניות הערה במטבחים של 2018 מובילים לשאלה איזה צבע לבחור? האם להציב ארונות ורודים לצד שיש ורוד? האם לבחור כיסאות חרדל לצד מפת חרדל, או האם להציב אי חום בלב מטבח כחול ובכך לרמז על אי בים… ובכן אכן יש אינספור אופציות עיצוביות עבור עיצוב מטבחים, ועל כן יש להיצמד לכמה כללים:

  • צבעי יסוד – לצבעי יסוד יש מקום של כבוד לכל אורך ההיסטוריה העיצובית, ועל כן תמיד ניתן לעשות שימוש בכלל פשוט – שימוש בצבעים משלימים כגון כתום וכחול, צהוב וסגול, אדום וירוק, אך פה יש לשים לב למינון – פרמטר שמוביל אותנו לכלל הבא.
  • מינון הוא שם המשחק. מכאן שגם אם ורוד הנו צבע מאוד אופנתי, אין זה אומר שכלל חזיתות המטבח צריכות ליישר עמו קו, אלא יש לשקול בתבונה (שלא לומר באמצעות מעצב פנים), היכן נכון לשלב נגיעות ורודות. כך למשל ניתן לבחור לרהט עם חזיתות בצבע עץ טבעי ורק חזית אחת לצבוע בוורוד, ניתן שרק האי שבאמצע המטבח יהיה צבוע בורוד, ניתן שרק הידיות והקרמיקה, ניתן שרק הדופן הצדדית של ארון הצד וכדומה.

שילוב צבעים

*חוכמת שילוב הצבעים

חזרה לטבע

לצד מגוון צבעים מרגשים אשר פוגשים אותנו בחזיתות המטבחים של שנת 2018, ניתן גם למצוא מגוון מטבחים שחוזרים למקורות (היוקרתיים) ובוחרים בשיש כחומר גלם שולט. אופציה זו נהדרת הן עבור מטבחים גדולים והן עבור מטבחים קטנים, ובכול הנוגע למלאכת עיצוב מטבחים – מדובר בחומר מרשים, אלגנטי ויוקרתי, אך על מנת למנף אותו, גם פה דרושה נגיעה צבעונית, ולו בידית, או באמצעות תוספת של עציץ.

שיש במטבח

*השיש הוא כאן על מנת להישאר

 

הוספת תגובה

*