ארז - 052-6307388
יול
24

 

כיום ניתן למצוא במטבח המודרני שורה של חומרים, כאשר רק בתחום המתכות ניתן למצוא רשימת מכולת שלמה – כגון כרום, ניקל ופלדת אל חלד. עם זאת, לצד העובדה שהלקוח עשוי להבין מה הוא דורש מהמטבח שלו, או יותר נכון מה הוא שואף וחולם, הרי שבכול הנוגע לחומריות המתכתית הלקוח הממוצע אינו בקיא בתחום, ועל כן פשוט נוטה להסכים עם כל המלצה של מעצב או מוכר בחנות מקצועית. אי לכך, אם אתם מבקשים להתעמק בתחום, אתם מוזמנים לצלול עמנו לשורת המאפיינים של מגוון החומרים שניתן למצוא במטבח – היכן שאנשים נפגשים, נרגעים, אוכלים, יוצרים ומתכננים.

מטבח מודרני

*מטבח – מקום לאינטראקציה ועשייה

כרום  בחזית ההגנה

חומר הכרום ידוע כחומר חזק ואף מבריק – תכונה שמאוד רצויה בטריטוריית המטבח. כאשר הכרום נחשף לאוויר הוא עוטה שכבה חיצונית – שכבת הגנה, ועל כן חומר זה משמש רבות עבור מגוון אמצעי פרזול מטבח – כגון ידיות וברזים, ולו בשל המראה היוקרתי.

ברזים מכרום בעלי ברק טבעי

*ברזים מכרום בעלי ברק טבעי

בין רמת גימור לסגנון עיצובי

אם הכרום היה אפור, הרי שהניקל הנו לבן אך גם הוא ידוע כחזק. חומר זה אידאלי במקוון סגסוגות אשר נחשבות לעמידות  בפני קורוזיה. נעשה בו שימוש רב במגוון רשתות ומדפים עבור המטבח, וכמובן שגם שלל ידיות עבור הארונות עשויות ממנו, ולו כיוון שהוא עמיד בפני כתמי מים, וכידוע לא תמיד אנו מנגבים ידיים לפני שאנו פותחים מגירה או ארון במטבח. כמו כן, תמיד ניתן לבחור בין גימור מט או מבריק. מה עדיף? תלוי מה מחפשים, מראה נוצץ ומרשים, או מראה רגוע ומתון. כך למשל אם מדובר במטבח כפרי, הרי שגימור מט עשוי יותר להתאים ואם מדובר במטבח מודרני, מראה מבריק ישלים היטב את התמונה.

כרום ועץ שילוב מנצח

*כרום ועץ – שילוב מנצח

פלדת אל חלד – האלמנט המקשר

כשם שהשם מלמד, פלדת אל חלד אינה מחלידה והיא האלמנט המקשר בין שלושת האלמנטים הנ"ל, וזאת כי היא מכילה אחוזים שונים של שניהם, כאשר בהתאם לאחוזים ניתן להגדיר את תתי סוגים – כגון סגסוגת שעשירה בברזל, סגסוגת שעשויה מברזל טהור ודופלקס, כאשר כל הרכב מציג תכונות אחרות. כמו כן,  לצד שורת מוצרים גדולים במטבח שעשויים פלדת אל חלד, גם ניתן למצאו מגוון מוצרים משלימים – כגון סכיני שף איכותיים.

מוצאים משלימים מפלדת אל חלד

*מוצרים משלימים מפלדת אל חלד

שמרני לצד חדשני

לצד מגוון החידושים שניתן למצוא כיום בטריטוריית עיצוב מטבח מודרני, עדיין מפתיע למצוא שהמטבח נשאר "שמרני" בכול הנוגע לחומריות, כלומר עדיין אין למצוא ידיות מקרטון מעובד, שיש מדשא וכדומה, וזאת כי יש דברים שעובדים טוב, וכאן  כרום, ניקל ופלדת אל חלד מוכיחים את עצמם לאורך זמן, אך מה שכן ניתן למצוא זה שימושים נוספים – כגון חזיתות של ארונות ומגוון טקסטורות מפתיעות.

גלישה של חומריות מתכתית למגוון נישות נוספות במטבח

*גלישה של חומריות מתכתית למגוון נישות נוספות במטבח

הוספת תגובה

*