ארז - 052-6307388
יול
24

 

לא ניתן להפריד את המונח פרקט מתחושת הרומנטיקה והחולמנות, וזאת כי פרקט משדר בו בעת מגוון תכונות חיוביות – כגון כפריות, משפחתיות, חמימות ויוקרתיות, ועל כן אין להתפלא שכיום גם בארץ חמה כשלנו ניתן למצוא לא מעט בתים שמתהדרים בפרקט, אך השאלה היכן עובר הגבול – האם הוא נכון לכול בית, האם הוא נכון גם עבור "החדרים הרטובים" ובאופן כללי מהי ההמלצה בנוגע למטבח.

לפני הכול עיצוב

מבחינת נראות, פרקט עשוי להשתלב נפלא בסיטואציה בה מתייחסים אל מטבח מעץ מלא, וזאת כי באופן שכזה נשמרת שפה אחידה בין הארונות לרצפה, אך במקרים מעין אלו יש לוודא לגבי שני דגשים:

  1. יצירת קונטרסטיות עדינה – פרקט במטבח מעץ מלא עשוי מאוד להרשים, אך יש לשים לב שהמראה החד גוני לא ישעמם, ועל כן יש לבחון כיצד באופן חכם ניתן לשבור את האחידות ולזרוק מעט צבע שיאיר את כלל התוצאה.
  2. יש לבחון שגוון העץ של הארונות משתלב היטב עם גוון הפרקט, כאשר פה ניתן לבחור בדיוק באותו גוון אך בטקסטורה שונה, וניתן לבחור שהפרקט יהיה בעל טון אחד יותר גבוה (כיוון שמדובר במשטח תחתון עליו להיות יותר כהה) מבחינת צבעוניות, כך שהאחד ישלים את השני באופן הרמוני.

פרקט במטבח עץ מלא

*שילוב מתבקש – חזיתות מעץ לצד פרקט עץ

כשמים פוגשים בפרקט

כידוע, מטבח הנו מקום בו עובדים לא מעט עם נוזלים, ועל כן מטבע הדברים הרצפה במטבח נרטבת הרבה יותר משאר מקומות אחרים בבית, ועל כן יש לבחון שני דברים: האחד שהפרקט הנבחר לא ישחק מהמגע התכוף עם המים ושנית שהריצוף לא יבליט את הלכלוך שהצטבר עליו במשך היום, ולו כי אף אחד אינו רוצה לסיים כל ארוחה עם מטלית על השולחן לצד מגב על הרצפה. אי לכך מצד אחד פרקט במטבח אידיאלי, וזאת כי על הצבע והטקסטורה של העץ קשה להבחין בלכלוך, אך מצד שני פרקט פחות עמיד מקרמיקה בעת מגע עם מים. עם זאת הכול שאלה איזה סוג בוחרים (למשל פרקט אלימינציה, או לחלופין פרקט גושני שעבר שימון איכותי).

שטיח במטבח

*כבר אין צורך להחזיק שטיח לצד אזור הכיור

תוחמים טריטוריה

למרות שמאוד מרשים להציב במקום כגון מטבח מעץ מלא רצפת פרקט, ולמרות שהתוצר השלם לוקח אותנו למחוזות מרהיבים כגון טוסקנה, יש לשקול לרצף את כל הבית בפרקט ודווקא את אזור המטבח לרצף בקרמיקה/  אבן, וזאת כי באופן שכזה ניתן ליצור תחימה של אזור המטבח מבלי להרים קירות, כאשר הדבר נכון במיוחד עבור בתים מודרניים בהם חלל אחד גדול מכיל הן את המטבח ופינת האוכל והן את הסלון ומבואת הכניסה, כך שריצוף שונה יוצר תחימה ויזואלית ובעצם מעניק מקום של כבוד לזירה החשובה ביותר בבית – המטבח.

ריצוף במטבח

* ריצוף כתחימה

 

הוספת תגובה

*