ארז - 052-6307388
יול
24

מטבחים מודרניים אלו מטבחים הרבה יותר חכמים ומודעים, אלו מטבחים שמתרחקים מנוסחאות ומקביעות כלליות ואלו מטבחים שאינם ממהרים לצאת בהצהרות, וזאת כי מדובר בהתאמה אישית, וכאן ניתן למצוא אינספור הצעות עיצוביות לצד הצעות ארגונומיות ראויות, כך שמטבח מודרני הנו מטבח שמותאם באופן אישי – בהתאם לחמשת הפרמטרים הבאים, כאשר מראש ראוי לציין שכל בחירה באשר היא צריכה להיות הן איכותית והן מעוצבת:

  1. מאפייני קהל היעד
  2. גודל הבית
  3. התנהלות אישית במטבח
  4. רצונות לצד אילוצים בשטח
  5. חיבור אישי

המקום בו קוצצים מתבלים ומלכלכים

משטחי העבודה הם חלק מהותי מכל מטבח, משטי עבודה נראים למרחוק, משפיעים באופן ישיר על כלל הנראות, משרתים אותנו עבור שלל פעולות והם צרכים להתאים באופן אידאלי לסך בני המשפחה. אי לכך יש להחליט באופן מושכל היכן קוטעים את רצף משטח העבודה עם כיור וכיריים, איזה גובה אידאלי (מומלץ לבצע ממוצע בין שני בני הזוג) ורצוי לשקול שינוי של חומריות בין מקטע אחד לשני (על מנת ליצור עניין ולהגדיר טריטוריה).

רצף והתאמה במטבח

*תחימה רצף והתאמה

נסתר מהעין משפיע בגדול

מטבחים מודרנים אלו מטבחים חכמים, ועל כן לכל נישה ייעודית יש תפקיד מהותי, בין אם היא נסתרת מהעין או מינורית. החוכמה היא לבחון היכן ניתן לנצל מרווח פנוי ולמצוא לו מענה פונקציונאלי. דוגמאות? ניתן לנצל את חזית האי עבור ספרייה, ניתן ליצור מגירה שטוחה עבור דברי דואר וכדומה.

בננה תלויה במטבח מודרני

*מענה נקודתי

מספיק להיות מנומסים

מטבחים מודרנים משנים במעט את החוקים, הם כבר אינם בהכרח רק מסודרים ומינימליסטיים, לבנים ובוהקים, אלא מטבחים מודרנים יודעים כיצד לשלב בחוכמה מקטע צבעוני. כך למשל ניתן לבחור בחזיתות לבנות אך לשבור את הרצף עם מדף תבלינים צבעוני, ניתן את הארון הצדדי לצבוע בכחול עם נוכחות, ניתן לבחור בחזית צבעונית למקרר, ניתן לשלב וילון פרחוני וכדומה. החוכמה היא להעז, לבחור בחוכמה מינון ומיקום וכמובן להתאהב בתוצאה.

צבעוניות במטבח מודרני

*כוחה של נגיעה צבעונית

אין גמדים קטנים

אין גמדים קטנים ועל כן יש להיערך לחיים במטבח רוחש פעילות מבלי להשתעבד לסבב ניקיונות בוקר צהריים וערב. כיצד? בוחרים בחוכמה את מכלול המרכיבים – בוחרים בווילון שאינו סופג כתמים ושבקלות ניתן לתפעל, בשיש שדוחה כתמים, בריצוף שלא כל כתם מים מככב בו, בחזיתות ללא דוגמאות מורכבות (שצוברות בחריצים אבק ולכלוך) ובעלות טקסטורה נוחה לניגוב וכמובן שיש להימנע מחומריות שכל טביעת אצבע משנה את התמונה.

מטבח מודרני בזמן עבודה

*זכרו – מטבח הנו מקום בו אנשים חיים, מבשלים ומלכלכים

טנגו באמצע המטבח

גם אם המטבח שלכם אינו גדול, החוכמה היא ליצור תחושה של מרחב, כלומר אין לתקוע בכוח אי, אין להעמיד על השיש ציוד רב, אין לבחור בחזיתות עם שלל פיתוחים עבור מטבח קטן וכדומה, וזאת כי גם אם אזור המטבח אינו אולם ריקודים רחב ידיים, תחושת המרחב מאוד חשובה, ולו עבור חופש היצירה.

מטבח מודני מרגיע

*מרחב במטבח – ויזואליות מרגיעה

הוספת תגובה

*